Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Litoměřice a Drážďany zahájily spolupráci na projektu e-FEKTA

Litoměřice a Drážďany zahájily spolupráci na projektu e-FEKTA

Tisková zpráva Města Litoměřic

Brno, 2. března 2017

Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč dnes přijal na radnici místostarostku Drážďan Evu Jähnigen. Společným pracovním setkáním představitelů radnic, jejich týmů a zástupců Centra dopravního výzkumu (CDV) tak byla oficiálně zahájena realizace nadnárodního projektu e-FEKTA, jehož cílem je posílit institucionální kapacitu obou měst v oblastech udržitelné dopravy a využití obnovitelných zdrojů energie.

„V rámci projektu město Litoměřice zpracuje plán udržitelné městské mobility s využitím zkušeností města Drážďany a za odborné asistence CDV,“ uvedl starosta Chlupáč. V obou městech budou zaváděny a testovány systémy akumulace energie ze solárních panelů pro dobíjecí stanice elektromobilů. Analyzován bude také potenciál a předpoklady pro další zavádění elektromobility ve městech. Nejbližší významnější projektovou aktivitou v Litoměřicích má být již v dubnu průzkum dopravního chování.

Projekt získal podporu z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 ve výši 742 tisíc EUR (85 % celkových výdajů projektu) na období let 2017 až 2019.

„Oblast mobility je velice významná jak pro ochranu klimatu, tak také pro čistotu ovzduší. Mám radost z toho, že společně s našimi českými partnery uskutečníme další kroky k udržitelné mobilitě, především ve spojení s elektromobilitou a obnovitelnými energiemi,“ konstatovala místostarostka Drážďan zodpovědná za oblast životního prostředí a komunální hospodářství. Jak se shodli představitelé radnic, obě města, ač charakterově jedinečná a velikostně výrazně odlišná, pro sebe mohou být vzájemným přínosem.

„Velmi nás těší dlouhodobá spolupráce s tak progresivním městem jako Litoměřice. Jsou živým důkazem toho, že si i některá menší města již nyní plně uvědomují potřebu plánovat dopravu strategicky dlouhodobě dopředu,“ konstatoval Jindřich Frič, ředitel CDV, jež je partnerem projektu.

 

Bližší informace najdete v reportáži o projektu.


Tiskovou zprávu připravila:

Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí Města Litoměřice,
Mírové náměstí 15/7, 412 01 Litoměřice,
kontakty: tel. č. 607 186 176, e-mail: brenova.eva@seznam.cz