Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Brno chystá změny v dopravě, pomoci mají i výzkumy ve školách

Brno chystá změny v dopravě, pomoci mají i výzkumy ve školách

Tisková zpráva Centra dopravního výzkumu, v.v.i

1. dubna 2016

Brněnští radní nedávno schválili vizi rozvoje dopravy do roku 2050, která má za cíl zlepšit mobilitu ve městě. Brno dnes patří mezi nejucpanější česká města, podle hodnocení TomTom stráví brněnští řidiči v dopravních zácpách v průměru každoročně více než 4 dny. Město chce tento stav změnit, zapojit se mají i školy, které již dnes organizují akce na podporu aktivního pohybu.

Jednou z aktivit je hra Oblékáme hada Edu. Hra probíhala v minulých letech v 19 českých městech a zapojilo se do ní kolem pěti tisíc dětí z celé země. Ve čtyřech brněnských školách už hru s hadem Edou hrálo 769 dětí, díky tomu klesl jejich počet cest do školy automobilem na polovinu.

Součástí akce je také průzkum mezi školáky zaměřený na jejich dopravní chování při pravidelných cestách do školy „V porovnání se zbytkem republiky mají brněnské děti skvělé dopravní chování. Podíl šetrných cest je oproti celorepublikovému průměru znatelně vyšší. V Brně dosahuje toto číslo 87 %, v porovnání s tím je průměrný počet cest do školy šetrnou dopravou 73 %,“ říká manažerka kampaně Danuše Strnadová z Centra dopravního výzkumu, v.v.i. (CDV). Podle zástupců města chce Brno s výsledky dále pracovat a využít je pro dopravní plánování.


FOTOGRAFIE:

Samolepka had Eda

Foto 1 – Samolepka za odměnu pro děti zapojené do hry Oblékáme hada Edu.


ZŠ Bosonožská při práci

Foto 2 – Děti ze ZŠ Bosonožská se do hry s chutí zapojily. Autor: archiv ZŠ Bosonožská


ZŠ Bosonožská a had Eda

Foto 3 – Symbolem hry je plyšový had. Autor: archiv ZŠ Bosonožská


KONTAKT:

Více informací naleznete v kompletní tiskové zprávě, více informací o projektu Oblékáme hada Edu je ke stažení na www.trafficsnakegame.eu.