Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Po 52 letech bude Česká republika opět hostit Světový silniční kongres PIARC

Po 52 letech bude Česká republika opět hostit Světový silniční kongres PIARC

Tisková zpráva Ministerstva dopravy

29. 10. 2018, Brno

Česká republika dnes v Japonsku zvítězila v hlasování Rady PIARC o pořádání Světového silničního kongresu. V roce 2023 se tak Praha stane středobodem odborníků na silniční dopravu z celého světa. Naše metropole tím naváže na 14. Světový silniční kongres, který se uskutečnil v našem hlavním městě naposledy v roce 1971.

„Pro Českou republiku je možnost hostit Světový silniční kongres úspěchem a velikou prestiží. Do Prahy se sjedou dopravní experti z celého světa. Budeme mít velkou příležitost prezentovat se jako země, která se od sedmdesátých let výrazně proměnila a může se právem řadit mezi moderní evropské státy,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Praha získala v tajném hlasování o pořádání kongresu celkem 122 hlasů, Sydney 66 a Kuala Lumpur 32. Česká metropole zvítězila především díky vhodnému profesnímu zázemí pro odborníky z oblasti silniční dopravy. Neméně důležitým faktorem, který ovlivnil hlasování členských zemí, je výhodná geografická poloha Prahy v srdci Evropy. Svým umístěním nabízí vynikající a dostupné dopravní propojení s ostatními světovými regiony.

Světová silniční asociace PIARC je mezinárodní neziskovou a apolitickou asociací, která se věnuje rozvoji mezinárodní spolupráce v oblasti silniční dopravy a silniční infrastruktury. Česká republika je členem této asociace. Světový silniční kongres se pořádá od roku 1909. Naposledy se konal v roce 2015 v Soulu, v příštím roce Světový silniční kongres bude pořádaný ve Spojených arabských emirátech.