Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Testování přepravních obalů má v Česku dlouhou tradici

Testování přepravních obalů má v Česku dlouhou tradici
CIMTO slaví 50 let

Tisková zpráva

Tišnov, Praha, 28. 6. 2021

„Nezastupitelnou roli v logistickém řetězci má bezpečný, funkční a spolehlivý přepravní obal,“ upozorňuje ředitel CIMTO Michal Krempl. Akreditovaná laboratoř této společnosti zkouší obaly již 50 let a navazuje tak na dlouhou tradici v tomto specifickém oboru. Zákazníci z mnoha zemí světa a různých kontinentů oceňují především komplexnost služeb, flexibilitu a prozákaznický přístup s jakým CIMTO přistupuje ke všem svým obchodním partnerům.

Rok 2021 je pro CIMTO – Centrum pro informace a mechanické testování obalů – významným milníkem v jeho historii. Přesně před 50 lety byl v Praze založen IMADOS – Institut manipulačních, dopravních, obalových a skladovacích systémů, který se v roce 1991 transformoval nejprve do státního podniku a poté v roce 2015 do společnosti s ručením omezeným.

CIMTO má ambice pokračovat nejen v budování tradice zkušebnictví přepravních obalů v Česku ale také v rozšiřování svých aktivit do nových stále sofistikovanějších služeb. Magdalena Bambousková, vedoucí certifikačního oddělení a přední evropská odbornice na přepravní obaly dodává: „Zákazníci preferují partnera, který jim dokáže poradit s celým procesem certifikace obalů od bezpečnostního poradenství, přes vlastní zkoušky v laboratoři a vyhotovení protokolu s fotodokumentací, až po vydání celosvětově platného certifikátu v různých jazykových variantách.“

V rámci oslav 50letého výročí se 24. 6. 2021 konal v Tišnově Den otevřených dveří. V akreditované laboratoři jeho organizátoři přivítali současné i budoucí zákazníky, kteří měli jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí certifikované zkušebny a oslavit významné výročí společnosti. Součástí programu byl i křest unikátního testovacího stroje na přepravní namáhání – innSlide Boomerang – jediného v České republice a jednoho z mála na světě. Stroj dokáže velmi přesně simulovat přepravní namáhání jakéhokoliv zboží umístěného například na paletě a přispívá tak ke zvýšení bezpečnosti dopravy. Obchodní partnery zaujaly praktické ukázky pádové zkoušky s lepenkovou bednou, test přepravního namáhání na vibrátoru, zkoušky přetlaku obalů na kapaliny, zkrápění pytlů i zkouška stohování dřevěné bedny v lisu. Překvapením pro ně byl ledově vychlazený dárek v klimakomoře, která zvládne pojmout celou paletu a má široký rozsah nastavení teploty a vlhkosti. Tato komora slouží k testování obalů za různých klimatických podmínek. Návštěvníci měli také příležitost vyzkoušet si otevření uzávěru obalu odolného dětem.

CIMTO, s. r. o., je dceřinou společností Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Má pobočky v Praze, Tišnově i Brně. Disponuje širokou paletou zkušebních strojů pro testování přepravních obalů a zkušenými odborníky pro realizaci standardizovaných i specifických zkoušek na přání zákazníka. „CIMTO je jedničkou ve svém oboru v České republice a má zákazníky v desítkách zemí po celém světě a na různých kontinentech. Je Centrem technické normalizace pro Českou republiku a členem prestižních mezinárodních oborových sdružení“, uzavírá Michal Krempl.

Přílohy

Fotografie ze Dne otevřených dveří jsou spolu s popisky v samostatné příloze. Autorem fotografií je CIMTO, s.r.o., která tímto dává souhlas s použitím fotografií.

Testování přepravních obalů v CIMTO
CIMTO 50 let
Zkušební laboratoř na přepravní obaly CIMTO

Akreditovaná zkušební laboratoř Tišnov
Protokol o výsledku testů přepravního obalu
Zkušební stroj innSlide Boomerang

Kontakty:

Ing. Michal Krempl, Ph.D, ředitel
krempl@cimto.cz, +420 770 160 999

Magdalena Bambousková, Dis., vedoucí certifikačního oddělení
bambouskova@cimto.cz, +420 602 354 748