Úvodní strana  »  Info Servis  »  Novinky  »  Archiv - novinky

Novinky - archiv

Tisková zpráva Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC): Omezení policejního dozoru a dohledu je překážkou bezpečnosti silničního provozu

20.6.2016

Brusel, 20. 6. 2016

Podle tiskové zprávy ETSC – http://etsc.eu/cuts-to-police-enforcement-across-europe-doubly-damaging-for-road-safety/

Pokles úrovně policejního dozoru a dohledu přispívá k tomu, že se nedaří snižovat počty usmrcených při dopravních nehodách na evropských silnicích – to je závěr dvou nových zpráv Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC).

Tisková zpráva: Plány mobility mají pomoci s dopravními zácpami a zlepšit podmínky pro život ve městech

6.6.2016

Jak zlepšit dostupnost a prostupnost českých měst i v době dopravních uzavírek, jak reagovat na změny české legislativy a připravovat chytrá opatření, představilo celkem 17 měst v rámci soutěže Tady žiju. Pět vítězných měst ozdobí lavičky označené symbolem "Město s dobrou adresou". Absolutním vítězem soutěže se stal Přerov, který letos zahajuje tvorbu plánu městské mobility. Jeho součástí budou velké dopravních stavby, stejně jako drobná vylepšení městské infrastruktury.

Tisková zpráva pojišťovny Allianz: Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

1.6.2016

Zbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

Tisková zpráva Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC): Automatická vozidla potřebují „řidičské zkoušky“

3.5.2016

Brusel, 26. 4. 2016

Podle tiskové zprávy ETSC – http://etsc.eu/automated-vehicles-need-driving-tests/

Evropská rada pro bezpečnost vydala informaci k podmínkám uvedení do provozu plně autonomních vozidel, která mají zvýšit bezpečnost na silnicích v celé EU. Okolností, které je třeba ověřit a vzít do úvahy, než vozidla začnou jezdit po silnicích, je zatím mnoho. Nejsou jen z oblasti testování technické spolehlivosti a chování vozidel v provozu, ale také jsou to otázky, které se týkají „řidičské způsobilosti“ vozidel.

Tisková zpráva: Brno chystá změny v dopravě, pomoci mají i výzkumy ve školách

14.4.2016

Brněnští radní nedávno schválili vizi rozvoje dopravy do roku 2050, která má za cíl zlepšit mobilitu ve městě. Brno dnes patří mezi nejucpanější česká města, podle hodnocení TomTom stráví brněnští řidiči v dopravních zácpách v průměru každoročně více než 4 dny. Město chce tento stav změnit, zapojit se mají i školy, které již dnes organizují akce na podporu aktivního pohybu.

Konference Ageing and Safe Mobility

19.12.2013

V termínu 27. – 28. 11. 2014 proběhne v German Federal Highway Research Institute (BASt) v Bergisch-Gladbach v Německu konference „Ageing and Safe Mobility“.

Tisková zpráva: „Motorkářské“ svodidlo poprvé na českých silnicích díky ArcelorMittal Ostrava

4.12.2013

Ostrava, 27. listopadu 2013 — Ostravský ArcelorMittal vyvinul a vyrobil speciální svodidlo s označením JSAM-M/H1 se spodní pásnicí, které lépe ochrání motorkáře v případě nehody. Záchytný ocelový systém je nově nainstalován ve zkušebním úseku Šebrov v okrese Blansko. Jedná se o první schválené svodidlo s ochranou proti podjetí motorkářů instalované v České republice. Společnost ArcelorMittal Ostrava zdarma vyvinula, odzkoušela a nainstalovala svodidlo v daném úseku podle příslibu, který dala letos v červnu na policejní akci „Nežij vteřinou“. Instalaci svodidla provedla ostravská huť ve spolupráci s Policií ČR Blansko.

Tisková zpráva: Dodržování dopravních předpisů při jízdě do zahraničí

20.8.2013

20. srpen 2013, Brusel — Řidiči motorových vozidel budou při porušení dopravních předpisů v zemích EU již brzy nést následky svého chování také v případě, že jejich vozidlo je registrováno v zahraničí. “Dopravní předpisy se týkají všech řidičů, bez ohledu na stát, ve kterém je jejich vozidlo registrováno,” uvedl Antonio Avenoso, výkonný ředitel organizace ETSC.

Tisková zpráva: 9 % pokles počtu usmrcených v silničním provozu v roce 2012

17.6.2013

17. 6. 2013, Brusel, Brno – „V roce 2012 bylo při dopravních nehodách na silnicích EU zaznamenáno o 2 661 usmrcených osob méně než v roce předchozím. Tento vývoj je velmi povzbudivý a žádáme proto jednotlivé vlády a zodpovědné instituce, aby se jej snažily podporovat a udržet i v dalších letech, tak aby mohlo být dosaženo dopravně-bezpečnostních cílů EU pro rok 2020“, prohlásil Antonio Avenoso, výkonný ředitel ETSC, během sedmého ročníku konference PIN. Odhaduje se, že společensko ekonomické ztráty zachráněné redukcí nehodovosti v roce 2012 dosahují částky 5 miliard eur, což ukazuje na vysokou efektivitu přijatých dopravně bezpečnostních opatření“, doplnil pan Avenoso.

 

O novinkách na našich internetových stránkách můžete být informováni také prostřednictvím RSS.