Úvodní strana  »  Info Servis  »  Novinky

Novinky

Systém RODOS pomáhá řidičům i dopravním plánovačům

26.4.2017

Technologie otevírají nové možnosti pro sledování a řízení dopravy a mobility. Konference s názvem Nástroje pro mobilitu 21. století, která se konala v Praze, představila výsledky několik let trvajícího výzkumu centra RODOS. Prestižní událost spojenou se zasedáním Světové silniční asociace (World Road Association, PIARC, AIPCR) navštívilo na 120 dopravních expertů z celého světa.

Děkujeme Vám za návštěvu našeho výstavního stánku.

26.4.2017

Veletrh URBIS představil chytrá řešení pro města a obce. Nabídku vystavovatelů doplnil odborný doprovodný program připravený na míru potřebám nejenom zástupců měst a obcí, ale i odborné veřejnosti a zástupcům firem, které se na tomto poli pohybují. Veletrh URBIS se uskutečnil souběžně se Stavebními veletrhy Brno, které tak rozšířily prezentovanou problematiku o související obory stavebnictví a technického zařízení budov.

Na mezinárodní konferenci IENE v Lyonu jsme získali ocenění

12.9.2016

V uplynulém týdnu se zástupci CDV zúčastnili mezinárodní konference IENE ve francouzském Lyonu. Jednalo se o již pátý ročník konference, kde se tradičně setkávají odborníci z dopravy, územního plánování a ekologie. Letošní téma znělo „Transport Infrastructure with Living Landscape“.

Jeden mrtvý na silnici přijde stát na 21 milionů korun

6.6.2016

Definitivní bilance lidí, kteří v České republice v loňském roce zahynuli při dopravních nehodách, byla nakonec vyčíslena na 738. Spočítali to experti Centra dopravního výzkumu. Do statistiky obětí zahrnují i účastníky nehod, kteří zemřeli na následky zranění do jednoho měsíce po osudné události. Číslo je to o padesát lidí vyšší než v roce 2014. Dopravní nehody v loňském roce přišly český stát na rekordní sumu - více než 58 miliard korun.

Seminár udržateľnej dopravy v Košiciach

11.5.2016

Síť měst CIVINET Česká a Slovenská republika a Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., si vás dovolují pozvat na:

Seminár udržateľnej dopravy v Košiciach.

Stanovisko výzkumníků CDV k nehodě ve Studénce

24.7.2015

Včerejší tragická nehoda Pendolina ve Studénce je velice důrazným mementem, které nabádá k bilanci způsobu zajištění bezpečnosti přejezdů a hlavně opatření pro prevenci podobných tragédií. Varující je hlavně fakt, že k nehodě došlo na přejezdu zabezpečeném přejezdovým zabezpečovacím zařízením se světelnými závorami, tj. na přejezdu s nejvyšší úrovní zabezpečení! To znamená, že něco nám v systému zajištění bezpečnosti stále chybí.

Tisková zpráva: dopravní nehody v EU v roce 2012

29.4.2014

V roce 2012 bylo při dopravních nehodách motorových vozidel v Evropské unii smrtelně zraněno 12 345 řidičů a spolujezdců. Dopravně bezpečnostní odborníci vyzývají Evropskou unii ke zvýšení úsilí při řešení každoročně vysokých počtů usmrcených osob.

Tisková zpráva: CIVINET – síť k udržitelné mobilitě ve městech – zahajuje svoji činnost v České republice

7.3.2014

4. března 2014Síť měst a obcí a dopravních odborníků „CIVINET Česká a Slovenská republika“ (dále CIVINET) zahajuje svoji činnost na území České republiky. Tato nezisková organizace má ambici zpřístupnit zkušenosti evropské iniciativy CIVITAS a zastřešit témata udržitelné mobility a jejího plánování ve městech České a Slovenské republiky.

 

Staré novinky najdete v archivu novinek.