Úvodní strana  »  Novinky  »  Archiv - novinky

Novinky - archiv

Na mezinárodní konferenci IENE v Lyonu jsme získali ocenění

12.9.2016

V uplynulém týdnu se zástupci CDV zúčastnili mezinárodní konference IENE ve francouzském Lyonu. Jednalo se o již pátý ročník konference, kde se tradičně setkávají odborníci z dopravy, územního plánování a ekologie. Letošní téma znělo „Transport Infrastructure with Living Landscape“.

Tisková zpráva Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC): Omezení policejního dozoru a dohledu je překážkou bezpečnosti silničního provozu

20.6.2016

Brusel, 20. 6. 2016

Podle tiskové zprávy ETSC – http://etsc.eu/cuts-to-police-enforcement-across-europe-doubly-damaging-for-road-safety/

Pokles úrovně policejního dozoru a dohledu přispívá k tomu, že se nedaří snižovat počty usmrcených při dopravních nehodách na evropských silnicích – to je závěr dvou nových zpráv Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC).

Tisková zpráva: Plány mobility mají pomoci s dopravními zácpami a zlepšit podmínky pro život ve městech

6.6.2016

Jak zlepšit dostupnost a prostupnost českých měst i v době dopravních uzavírek, jak reagovat na změny české legislativy a připravovat chytrá opatření, představilo celkem 17 měst v rámci soutěže Tady žiju. Pět vítězných měst ozdobí lavičky označené symbolem "Město s dobrou adresou". Absolutním vítězem soutěže se stal Přerov, který letos zahajuje tvorbu plánu městské mobility. Jeho součástí budou velké dopravních stavby, stejně jako drobná vylepšení městské infrastruktury.

Jeden mrtvý na silnici přijde stát na 21 milionů korun

6.6.2016

Definitivní bilance lidí, kteří v České republice v loňském roce zahynuli při dopravních nehodách, byla nakonec vyčíslena na 738. Spočítali to experti Centra dopravního výzkumu. Do statistiky obětí zahrnují i účastníky nehod, kteří zemřeli na následky zranění do jednoho měsíce po osudné události. Číslo je to o padesát lidí vyšší než v roce 2014. Dopravní nehody v loňském roce přišly český stát na rekordní sumu - více než 58 miliard korun.

Tisková zpráva pojišťovny Allianz: Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

1.6.2016

Zbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

Seminár udržateľnej dopravy v Košiciach

11.5.2016

Síť měst CIVINET Česká a Slovenská republika a Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., si vás dovolují pozvat na:

Seminár udržateľnej dopravy v Košiciach.

Tisková zpráva Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC): Automatická vozidla potřebují „řidičské zkoušky“

3.5.2016

Brusel, 26. 4. 2016

Podle tiskové zprávy ETSC – http://etsc.eu/automated-vehicles-need-driving-tests/

Evropská rada pro bezpečnost vydala informaci k podmínkám uvedení do provozu plně autonomních vozidel, která mají zvýšit bezpečnost na silnicích v celé EU. Okolností, které je třeba ověřit a vzít do úvahy, než vozidla začnou jezdit po silnicích, je zatím mnoho. Nejsou jen z oblasti testování technické spolehlivosti a chování vozidel v provozu, ale také jsou to otázky, které se týkají „řidičské způsobilosti“ vozidel.