Úvodní strana  »  Novinky  »  Školíme pedagogy, jak zavádět dopravní výchovu v MŠ v družinách a mimoškolských zařízeních

Školíme pedagogy, jak zavádět dopravní výchovu v MŠ v družinách a mimoškolských zařízeních

Oborní pracovníci z Oblasti hodnocení bezpečnosti a strategií CDV se dlouhodobě věnují problematice dopravní výchovy. V letošním roce realizují několik společných setkání s pedagogy mateřinek i školních družin a mimoškolských zařízení, aby jim předali metodické poznatky potřebné pro zavádění dopravní výchovy. Ty jsou zakotveny v Metodikách dopravní výchovy.

Včerejší, v pořadí první školení v letošním roce, proběhlo přímo v Centru dopravního výzkumu v Brně. Zúčastnilo ho 60 pedagogů z MŠ a 58 pedagogů ZŠ.
Následovat bude 3. 3. 2020 v Ostrava, 18. 3. 2020 Jihlava, 24. 3. 2020 v Olomouc, 1. 4. 2020 Zlín a 8. 4. 2020 Pardubice.
Možnost přihlášení na tyto akce zájemci najdou na webových stránkách detivdoprave.cz v části semináře 2020.

V rámci školení lektoři představují materiály pro výuku dopravní výchovy Metodika dopravní výchovy pro mateřské školy a Metodika dopravní výchovy pro družiny a jiná mimoškolní zařízení. Hostům představí také výuková videa k metodice pro mateřské školy a seznámí je s obsahem materiálu Pohyb organizovaného útvaru chodců. Učitelé mají možnost v diskusi získat mnoho dalších důležitých informací týkajících se praktického zavádění poznatků do praxe. Všichni mají totiž jeden cíl. Hravou formou děti vychovávat a vzdělávat k ochraně svého zdraví v dopravním provozu.

Školení jsou zdarma a na jeho konci získávají účastníci osvědčení o absolvování.

Akce Centrum dopravního výzkumu realizuje v rámci projektu "Implementace materiálů dopravní výchovy do praxe" financovaného Ministerstvem dopravy.

Metodiky jsou ke stažení zde.


News: Školíme pedagogy, jak zavádět dopravní výchovu v MŠ v družinách a mimoškolských zařízeních 02
News: Školíme pedagogy, jak zavádět dopravní výchovu v MŠ v družinách a mimoškolských zařízeních 03