Úvodní strana  »  Info Servis  »  Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Každý týden zemře na silnicích EU tolik osob, jako při haváriích dvou osobních letadel

26.6.2018

Nová zpráva Evropské rady pro bezpečnost dopravy ukazuje, že pokrok v oblasti bezpečnosti silničního provozu v EU za poslední čtyři roky stagnoval. Vlády potřebují silnou politickou vůli, jsou nezbytná naléhavá opatření a významné investice do bezpečné infrastruktury, aby každoročně došlo ke snížení o 500 usmrcených na silnicích EU.

  Vliv alkoholu na bezpečnost silničního provozu

  29.5.2018

  Česká republika má jako jedna z mála zemí zaveden režim nulové tolerance k alkoholu v dopravě. Kromě nás má nulovou hranici u všech skupin řidičů také Maďarsko, Rumunsko, Estonsko, Srbsko, Rusko, Ukrajina a Slovensko. Několik dalších zemí, kupříkladu Německo, Chorvatsko, Řecko,zavedlo stejné opatření, ale pouze u nových nebo profesionálních řidičů.

   Nové bezpečnostní standardy vozidel

   21.5.2018

   Evropská komise poprvé (mimo snížení usmrcených osob) navrhla také snížení těžkých zranění. Uvedený balíček opatření pro nová vozidla může každoročně zabránit více než 2 000 usmrcením do roku 2032, tzn. deset let po vstupu opatření v platnost.

    Lidé využívají aplikaci na stránkách www.datanu.cz

    1.3.2018

    Přibližně před měsícem, konkrétně 24. ledna 2018, zprovoznil Nejvyšší soud ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu, v. v. i., na webové stránce www.datanu.cz novou aplikaci obsahující podrobné informace ze soudních rozhodnutí, ve kterých se řešily nároky na náhradu za bolest, za ztížení společenského uplatnění a nároky pozůstalých při usmrcení osoby.

     Nejvyšší soud představuje novou webovou aplikaci

     24.1.2018

     Nejvyšší soud ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu, v. v. i., představují novou webovou aplikaci obsahující podrobné informace ze soudních rozhodnutí, ve kterých se řešily nároky na náhradu za bolest, za ztížení společenského uplatnění (§ 2958 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník) a nároky pozůstalých při usmrcení osoby blízké (§ 2959 zákona č. 89/2012 Sb.). Veřejně přístupná aplikace, kterou pro účely Nejvyššího soudu i pro vlastní výzkum důsledků dopravních nehod vytvořilo Centrum dopravního výzkumu, obsahuje rovněž kalkulátor k výpočtu procentuálního omezení funkčních schopností poškozeného (hodnocení ztížení společenského uplatnění podle doporučující Metodiky Nejvyššího soudu).

       

      Starší tiskové zprávy najdete v archivu tiskových zpráv.

      Na stránce Média najdete odkazy na články se stanovisky našich odborníků.

       

      Kontakt

      - vedoucí úseku marketingu