Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Členské státy EU se shodují na nových bezpečnostních standardech vozidel

Členské státy EU se shodují na nových bezpečnostních standardech vozidel

Tisková zpráva Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC)

29. 11. 2018, Brusel

TZ: Členské státy EU se shodují na nových bezpečnostních standardech vozidel 01

Brusel - Evropská rada pro bezpečnost dopravy (ETSC) srdečně uvítala, že ministři průmyslu EU dnes schválili nový balíček povinných minimálních bezpečnostních standardů vozidel

Antonio Avenoso, výkonný ředitel Evropské rady pro bezpečnost dopravy, uvedl:

"Dnes členské státy EU poskytly silnou podporu balíčku, který řeší nové minimální bezpečnostními standardy vozidel. Pokud bude tato legislativa schválena Evropským parlamentem ve formě, která byla navržena, zabrání tomu, aby bylo na silnicích usmrceno 25 000 lidí – pro bezpečnost silničního provozu se tak jedná o významný krok vpřed.

"Důrazně vyzýváme členy Evropského parlamentu, aby byl tento balíček přijat beze změny. Výrobci automobilů neúnavně bojují za oslabení návrhů tím, že odstraňují klíčové technologie pro záchranu lidských životů, jako je Inteligentní rychlostní asistence (ISA), snaží se také zabránit, aby nákladní automobily měly větší okna pro zlepšení viditelnosti chodců a cyklistů. Uvedené příklady by měly bezprostřední vliv na fatální následky dopravních nehod."

Závěrečné návrhy budou nyní muset být schváleny institucemi EU po formálním hlasování ve výborech Evropského parlamentu pro vnitřní trh (IMCO) a dopravu (TRAN), které se očekávají na počátku příštího roku.

V pondělí ministři dopravy EU vyjádří svůj postoj k souvisejícímu návrhu na rozšíření evropských pravidel pro bezpečnou silniční infrastrukturu.

Zdroj: https://mailchi.mp/etsc/vehicle-safety-industry-ministers-agree-new-standards?e=4231329284

Komentář Centra dopravního výzkumu, v. v. i.

Detailní informace k předmětným návrhům jsme zveřejnili v průběhu tohoto roku – viz níže uvedené odkazy.