Úvodní strana  »  Novinky  »  Co je nového v projektu Savegreen?

Co je nového v projektu Savegreen?

Projekt zaměřující se na zachování konektivity (propojenosti) významných ekologických koridorů dospěl do své poloviny. To to bylo také impulsem pro zhodnocení výsledků, kterých se podařilo dosáhnout. Koncem listopadu proto proběhlo 3. setkání partnerů projektu, jak už to v poslední době bývá, on-line formou. CDV něm prezentovalo postup v tvorbě mobilní aplikace určené pro sběr důležitých ekologických dat v rámci takzvané občanské vědy ("citizen science").

K čemu aplikace slouží?

Aplikace je určena pro zaznamenávání informací důležitých pro posuzování funkční konektivity krajiny pro volně žijící živočichy a vůbec poznání jejich života a vlivu dopravy na něj, jako jsou srážky se zvěří na silnicích a železnicích, stopní dráhy savců, jejich přímé pozorování a podobně. Získané informace se stanou součástí databáze CCIBIS shromažďující biologické a ekologické informace z lokalit celého karpatského ekoregionu. (http://ccibis.org/).

První verzi aplikace budou od přelomu roku v terénu testovat týmy z řad projektových partnerů. Definitivní uvolnění aplikace pro širokou veřejnost se očekává v létě 2022.

Zajímá vás, jak je ohrožena ekologická konektivita (tedy propojenost) krajiny nejen v Česku, ale i dalších zemích střední a jihovýchodní Evropy?

Čtěte více na stránce projektu.
https://www.cdv.cz/projekt-savegreen/