Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Tiskové zprávy - archiv

Tiskové zprávy - archiv

 

Plány mobility mají pomoci s dopravními zácpami a zlepšit podmínky pro život ve městech

6.6.2016

6. června 2016 – Jak zlepšit dostupnost a prostupnost českých měst i v době dopravních uzavírek, jak reagovat na změny české legislativy a připravovat chytrá opatření, představilo celkem 17 měst v rámci soutěže Tady žiju. Pět vítězných měst ozdobí lavičky označené symbolem "Město s dobrou adresou". Absolutním vítězem soutěže se stal Přerov, který letos zahajuje tvorbu plánu městské mobility. Jeho součástí budou velké dopravních stavby, stejně jako drobná vylepšení městské infrastruktury.

  Dopravní nehody přijdou na miliardy. Prevence stojí stonásobně méně.

  13.5.2016

  Praha, 12. května 2016 – Tragické následky dopravních nehod na českých silnicích se stále nedaří snižovat. Podobně tomu bylo v minulém roce ve většině evropských zemí, ale zdaleka ne v takové míře jako u nás. I o tom budou v Praze jednat ministři dopravy členských států Visegrádské čtyřky společně se zástupci Rakouska, Slovinska a Evropské komise.

  Automatická vozidla potřebují „řidičské zkoušky“

  3.5.2016

  Brusel, 26. 4. 2016 – Evropská rada pro bezpečnost vydala informaci k podmínkám uvedení do provozu plně autonomních vozidel, která mají zvýšit bezpečnost na silnicích v celé EU. Okolností, které je třeba ověřit a vzít do úvahy, než vozidla začnou jezdit po silnicích, je zatím mnoho. Nejsou jen z oblasti testování technické spolehlivosti a chování vozidel v provozu, ale také jsou to otázky, které se týkají „řidičské způsobilosti“ vozidel.

   Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

   28.4.2016

   Praha, 28. dubna 2016 –Zbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

    Brno chystá změny v dopravě, pomoci mají i výzkumy ve školách

    14.4.2016

    Brno, 1. dubna 2016 – Brněnští radní nedávno schválili vizi rozvoje dopravy do roku 2050, která má za cíl zlepšit mobilitu ve městě. Brno dnes patří mezi nejucpanější česká města, podle hodnocení TomTom stráví brněnští řidiči v dopravních zácpách v průměru každoročně více než 4 dny. Město chce tento stav změnit, zapojit se mají i školy, které již dnes organizují akce na podporu aktivního pohybu.

     Jaké jsou skutečné příčiny havárií na silnicích, odhalí hloubková analýza dopravních nehod

     25.2.2016

     Brno, 24. února 2016 – Každoroční statistiky dopravních nehod v ČR jsou tragické a dlouhodobě výrazně zaostávají za vývojem v evropských motoristicky vyspělých zemí. Není možné tomuto trendu přihlížet a jen evidovat další případy. Je nezbytné situaci systematicky řešit. Na silnicích ročně umírají stovky osob a desetitisíce dalších jsou těžce a lehce zraněny. Jediný okamžik vám může změnit celý život. Nemusí to tak být.

     Had Eda bude provázet děti na jejich cestě do školy

     22.2.2016

     Brno, 22. února 2016 – Tak trochu jako začarovaný kruh působí situace před stovkami základních škol v českých městech. Půlhodinu před začátkem vyučování tu vrcholí dopravní špička, během níž se na místě otočí množství automobilů, které přivážejí děti do školy. I bez složitých dopravních opatření je možné každou třetí cestu autem vyměnit za školní autobus, cestu pěšky, na kole nebo spolujízdu více dětí společně. Zjistil to průzkum Centra dopravního výzkumu, v. v. i. (CDV), do něhož se zapojilo už kolem pěti tisíců dětí mladšího školního věku. CDV pro ně zorganizovalo hru s názvem „Oblékáme hada Edu“.