Úvodní strana  »  Tiskové zprávy  »  Tiskové zprávy - archiv

Tiskové zprávy - archiv

 

Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

28.4.2016

Praha, 28. dubna 2016 –Zbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

  Brno chystá změny v dopravě, pomoci mají i výzkumy ve školách

  14.4.2016

  Brno, 1. dubna 2016 – Brněnští radní nedávno schválili vizi rozvoje dopravy do roku 2050, která má za cíl zlepšit mobilitu ve městě. Brno dnes patří mezi nejucpanější česká města, podle hodnocení TomTom stráví brněnští řidiči v dopravních zácpách v průměru každoročně více než 4 dny. Město chce tento stav změnit, zapojit se mají i školy, které již dnes organizují akce na podporu aktivního pohybu.

   Jaké jsou skutečné příčiny havárií na silnicích, odhalí hloubková analýza dopravních nehod

   25.2.2016

   Brno, 24. února 2016 – Každoroční statistiky dopravních nehod v ČR jsou tragické a dlouhodobě výrazně zaostávají za vývojem v evropských motoristicky vyspělých zemí. Není možné tomuto trendu přihlížet a jen evidovat další případy. Je nezbytné situaci systematicky řešit. Na silnicích ročně umírají stovky osob a desetitisíce dalších jsou těžce a lehce zraněny. Jediný okamžik vám může změnit celý život. Nemusí to tak být.

   Had Eda bude provázet děti na jejich cestě do školy

   22.2.2016

   Brno, 22. února 2016 – Tak trochu jako začarovaný kruh působí situace před stovkami základních škol v českých městech. Půlhodinu před začátkem vyučování tu vrcholí dopravní špička, během níž se na místě otočí množství automobilů, které přivážejí děti do školy. I bez složitých dopravních opatření je možné každou třetí cestu autem vyměnit za školní autobus, cestu pěšky, na kole nebo spolujízdu více dětí společně. Zjistil to průzkum Centra dopravního výzkumu, v. v. i. (CDV), do něhož se zapojilo už kolem pěti tisíců dětí mladšího školního věku. CDV pro ně zorganizovalo hru s názvem „Oblékáme hada Edu“.

    Za dopravní nehody jsme v roce 2014 zaplatili přes 55 miliard Kč

    22.12.2015

    Brno, 10. prosince. 2015 – Počet našich motoristů, kterým se nepodaří šťastný návrat domů, se bohužel stále zvyšuje, jak dokazují statistická čísla za rok 2014. S tím souvisí i rostoucí celospolečenské ztráty. Ty vyčíslili experti z Centra dopravního výzkumu na 55,2 miliard korun, což je cca 1,3 % hrubého domácího produktu za rok 2014. Je to o 2,4 miliardy více než v roce předchozím. Rostoucí trend je alarmující.

    Nová výstava "PORTRÉTY spolupráce CENTRAL EUROPE" v Evropském domě

    19.10.2015

    19. října 2015 Praha – Od 20. října do 20. listopadu bude mít veřejnost možnost navštívit výstavu PORTRÉTY v prostorách Evropského domu v Jungmannově ulici v Praze. Formou fotopanelů vypráví výstava PORTRÉTY bezmála pět desítek konkrétních příběhů nadnárodní spolupráce ve střední Evropě. Všechny tyto projekty získaly v letech 2007-2013 finanční podporu z programu Interreg CENTRAL EUROPE, a to za pomoci dotací ze zdrojů Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Výstava bude otevřena pro veřejnost vždy od pondělí do čtvrtku od 10 do 18 hod. a každý pátek od 10 do 17 hod. Vstup je volný.

     Podpoříme bezmotorovou dopravu, slibuje Ministerstvo dopravy

     27.7.2015

     27. 7. 2015 Praha – Počet cyklistů v našich městech roste. Jen v Praze byl meziroční nárůst naměřených cest s využitím jízdního kola v loňském roce 24 %. Ministerstvo dopravy se chce oblasti věnovat systémově a podpořit cyklistickou dopravu ve městech finančně i legislativně. Spolupracovat přitom bude především s profesními a zájmovými sdruženími.

     Nárůst počtu usmrcených osob na silnicích ohrožuje splnění evropských cílů

     18.6.2015

     18. 6. 2015 Brusel – Trend snižování úmrtí při dopravních nehodách v Evropské unii se zpomalil na pouhých 0,6 % ročně – to je podle nové analýzy Evropské rady bezpečnosti dopravy (ETSC) nejhorší výsledek od roku 2001, kdy byl cíl redukce počtu usmrcených stanoven. Má-li být splněn závazek, že v roce 2020 bude o polovinu méně úmrtí než v roce 2010, bude mezi lety 2015 a 2020 nutno dosáhnout téměř 8% poklesu každý rok.

     Můžeme změnit chování řidičů „hříšníků“ a ušetřit tak životy nevinných lidí

     2.6.2015

     2. 6. 2015 Brno – Někteří řidiči jsou nepolepšitelní. Nezastaví je ani tučná pokuta, a tak často končí bez řidičského průkazu nebo dokonce ve vězení. Po odpykání trestu nebo i v jeho průběhu se ale často navracejí do starých kolejí a na cestě je můžete nešťastně potkat i vy.